Bemutatkoznak a SHARE Budapest előadói

Félix Zsolt DLA / Építész Stúdió

Kevesebb, mint két hét múlva startol a SHARE Budapest Konferencia. A február 15-i eseményen többek között az Építész Stúdió tervezője, Félix Zsolt DLA is tart előadást.
Prezentációjában a 2020-ban átadott Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka munkát mutatja be.

A Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka épületének koncepcióját elsősorban a telken való elhelyezkedése határozta meg. A Szent Gellért-hegybe beépíthető telekrész a gimnázium mögött elegendő helyet biztosított a tervezett épület befogadásához, valamint a terület tereplejtését kihasználva, lejtőssége miatt a tömeg elhelyezését a terepbe süllyesztve, földbe integrálva lehetett jól megoldani. Az iskola mögötti terep szintjét alapul véve az építményt a domboldalba rejtették a tervezők, a nagy tömeget elásták a zöldben. ‍

Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka; Építész Stúdió;
fotó: Kenéz Gergely, forrás: Építész Stúdió


A sportcsarnok mindennapi, sportolói megközelítésének és közönségforgalmának szintbeli elválasztásával alakult ki a belső funkcionális rend. Az épület magját a sportterem adja, amely egyaránt fogad kosár- és röplabda mérkőzéseket, illetve párhuzamos testnevelés órákat osztott használattal. A teremmel szintben található kiszolgáló funkciók - öltözők, tanári szobák és raktárak - az udvar síkján a gimnáziumból a legrövidebb úton érhetők el. A kiszolgálóterek tetején kialakított galérián keresztül közelíthető meg a látogatói előcsarnok és a lelátó.


Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka; Építész Stúdió;
fotó: Kenéz Gergely, forrás: Építész Stúdió


Az épület tömege funkciójából adódóan egyszerű megjelenésű. Homlokzatát erőteljesen meghatározzák a tetőn található szabadtéri pálya lezárását is biztosító horganyzott pálcák, amelyek a szürkére vakolt homlokzat előtt a talajig futva fogják össze a monolitikus tömeget. A lelátó szintjének teljes magasságú homlokzati megnyitása egyszerre világítja be a csarnokot és teremt vizuális kapcsolatot a gimnázium műemlék épületével. A belső terek anyaghasználata egyszerű, funkcionális. A szerkezet nyers beton felületeit a használat szintjén borítja technológiai faburkolat, a játéktér szintjét a padlóval egységbe fogva.


Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka; Építész Stúdió;
fotó: Kenéz Gergely, forrás: Építész Stúdió


Félix Zsolt 1992-ben diplomázott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán, az egyetem negyedik évét Marseille-ben végezte el. A diploma után egy évet Normandiában tanult posztgraduális képzésen. Hazatérte után az Építész Stúdióban kezdett el dolgozni, ahol azóta is vezető tervező. 2000-ben végzett a MÉSZ Mesteriskolájában, 2005-ben védte meg DLA értekezését a BME Középülettervezési Tanszékén. Az elmúlt években részt vett az egyetemi oktatásban a BME Lakó- és a Középülettervezési Tanszékein is meghívott külsős oktató.

Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka, építész: építész stúdió, fotó: Kenéz Gergely, forrás: építész stúdió


Az Építész Stúdióban töltött évek alatt számos épület tervezésében vett részt a családi házaktól az irodaházakon át a középületekig. Az iroda ars poeticája, hogy a közös gondolkodást egy családias lakásműterem többgenerációs, összeszokott alkotó közössége jelenti. Ebben a gondolatiságban fejlesztik magukat, keresnek új megoldásokat közösen. Az iroda horizontális struktúrában működik, közös döntések és elhatározások mentén. A munkák mellett nagy hangsúlyt fektetnek a jó munkakörnyezet kialakítására és a közösségi élet, csapatszellem erősítésére.


Szent Margit Gimnázium tornacsarnoka; Építész Stúdió;
fotó: Kenéz Gergely, forrás: Építész Stúdió


-----------------------------------

Találkozzon Félix Zsolt DLA építésszel a SHARE Budapest 2022 rendezvényén!
A 6. alkalommal megrendezett fórum 
2022. február 15-én a Budapest Marriott Hotelben lesz a Budapesti Építész Kamara és a SHARE Architects szervezésében.

Külföldi előadók:

Etan Kimmel, társalapító, Kimmel Eshkolot Architects, Izrael
Lukasz Platkowski, igazgató, Gensler, Egyesült Királyság
Krzysztof Ingarden, társalapító, INGARDEN & EWY ARCHITEKCI, Lengyelország
Martin Hristov, alapító, E-Arch Studio, Bulgária
Erick van Egeraat, alapító, Erick van Egeraat, Hollandia


Magyar előadók:

Félix Zsolt DLA
Bánáti Béla
Hartvig Lajos DLA


Kerekasztal beszélgetés:
Fenntarthatóság a design által. A városi élet jövője.

Moderátor:
Csapó Balázs építész, Budapesti Építész Kamara elnök
Hulesch Máté, Építészfórum szerkesztő


A panelbeszélgetés vendégei:

Dr. Reith András PhD
Guba Sándor
Hámori Péter
Fazekas Katalin DLA
Prof. Dr. Ürge-Vorsatz Diána
Mohácsi Sándor


További információ a SHARE Architects weboldalán és a Facebook eseményben.

MÉK továbbképzési akkreditáció: 3 pont (2021/173)

Regisztráció február 6 -ig.
A BÉK tagjai, a SHARE Közösségi tagság regisztrációját követően kedvezményes áron, 40 Euró ellenében válthatják meg jegyüket az eseményre.
A novemberre megvásárolt jegyek érvényesek és felhasználhatók.

A rendezvényen érvényes oltási igazolvány felmutatása és maszk használata kötelező.




A SHARE Architects Forum az elmúlt 24 évben egy közvetlen kommunikációt támogató platformot hozott létre az építész, építészmérnök és építőipari szereplők számára Közép- és Délkelet-Európában. A felület hatékony segítséget nyújt az iparágak összekapcsolásában, valamint a kortárs építészeti folyamatok megértésében.
A SHARE rendezvényeket 15 országban szervezik meg Európa-szerte, a SHARE közösségnek több mint 50.000 tagja van világszerte.

Kérdésekkel, foglalásokkal és szponzorálási lehetőségekkel kapcsolatban írjon a share@abplusevents.com ügyfélszolgálati címre.


Teljes képgaléria